Üç Sıra Makaralı

Dişlisiz

SM3300 serisi üç sıra makaralı döner tabla rulmanları; Kataloğumuzdaki aynı çaplı standart rulman tiplerinin arasında en yüksek taşıma kapasitesine sahip rulmanlardır.

Üç farklı yuvarlanma kanalına sahip üç sıra makaralı rulmanlarda, alt ve üst kanaldaki makaranın dönüş eksenleri, rulmanın oturma yüzeyine paraleldir. Kalan bir sıra makaranın dönüş ekseni de rulmanın oturma yüzeyine diktir. Oturma yüzeyine paralel olan iki sıra makaralı yapı, eksenel yükleri ve devrilme momenti yüklerini karşılarken diğer makara, radyal yönde gelen yükleri karşılar.

Standart rulman malzemesi olarak normalize edilmiş ıslah çeliği kullanılır. Kullanılan çelikler; haddelenmiş, Ring Rolling yöntemi ile form verilmiş çeliklerdir.

İhtiyaca göre dişlisiz, içten dişli ve dıştan dişli olarak üretilmektedir. Pinyon dişli talebinizin olması durumunda firmamızla iletişime geçiniz. Üç sıra makaralı döner tabla rulmanlarının kullanıldığı bazı uygulamalar şu şekildedir;  Tünel açma makineleri, Forekazık makineleri, Liman vinçleri, Ağır iş makinaları  vb.