Hakkımızda

Firmamız, faaliyetlerine 1965 yılında Halil HANTAL’ın İstanbul Hasköy’de makine imalatı için kurduğu Teknik Makine firması ile başlamıştır.

1988 yılında, Dudullu İmes Sanayi Sitesindeki yerinde şirketleşerek HAN MAKİNA Sanayi Ticaret Ltd. Şti. kurulmuş makina ve yedek parça imalatına devam etmiştir.

1997 yılından itibaren şu an ki imalat konumuz olan; rulmanlar, döndürme sistemleri ve bunlara bağlı dişli gruplarının tasarımı, geliştirilmesi ve üretimi firmamız bünyesinde devam etmektedir.

2009 yılda faaliyete geçen 2600 m2 kapalı alanı bulunan, Sancaktepe-İstanbul’da yer alan fabrikamızda üretim çalışmalarımız sürmektedir.

Üretime hazır olan 16.000 m2 kapalı alana sahip Dilovası fabrikamızda daha yüksek adetli üretim ve geniş stok kapasitesiyle üretimimiz devam edecektir.

HAN Makina olarak üretim hattımızda yer alan tüm makineler bilgisayar kontrollü makineler olup, müşterilerimizin beklentilerini arttıracak niteliktedir.HAN ürünlerinin muadil ürünlerle kullanım alanındaki değerlendirilmelerinden aldığımız,olumlu geri dönüşler bizlerin daha büyük hedeflere ulaşmasındaki itici etkiyi sağlamaktadır.

Tarihçemiz

1965 - 1988

1965 Yılında Teknik Makina firması olarak üretime başlandı ve 1988 yılında HAN MAKİNA kuruldu.

1997

Üretim konusu rulman üretimi olarak belirlendi.

2009

İstanbul Sancaktepe'de yeni üretim fabrikasıyla üretim boyutlarıyla ve standartları arttırıldı.
 
2015

Han Makina ilerleyen senelerde yaptığı yatırımlarla üretim kalitesini daha iyi seviyelere taşıdı.
 
2018

Tecrübeli çalışan kadrosuyla ve sahip olduğu firma kültürüyle üretmiş olduğu ürünlerde başarı sağladı ve müşteri portföyü giderek genişledi. Bu da firmamıza yeni yatırımlar için fırsatlar sundu.
 
2022

Han Makina olarak yakın zamanda yeni üretim fabrikamızda daha yenilikçi ve daha gelişmiş bir üretim parkuru ile tüm dünyaya üretimimiz devam edecektir.